Dlaczego warto kupować drewniane zabawki i dekoracje

Wybór zabawek dla dzieci, akcesoriów domowych oraz elementów wyposażenia i dekoracji jest olbrzymi. Spora część tych produktów to wykonane z tworzywa sztucznego na Dalekim Wschodzie wyroby. Dostępne w atrakcyjnych, żywych kolorach oraz niskich cenach, kuszą do zakupu w dużych ilościach. Nie zastanawiając się zbyt długo nad ich wadami, wiele osób kieruje się głównie kryterium ceny i przez pryzmat ceny patrzy na ewentualny zakup. Czy takie artykuły mogą mieć konkurencję? Oczywiście że tak, choć od razu należy zaznaczyć że nie jest to łatwa i wyrównana walka. W ringu z artykułami z tworzyw sztucznych stają bowiem produkty drewniane i w pełni naturalne.

Przekonaj się, dlaczego opłaca się kupować artykuły drewniane, mimo iż mogą być droższe od plastikowych.

1. Ekologia

temat wałkowany w każdą możliwą stronę. Czy jesteśmy świadomi tego, jak ważna jest ekologia dla życia i zdrowia każdego z nas? Ekologiczne zabawki dla dzieci to zabawki drewniane. Wykonane z naturalnych surowców, które jeśli zostaną wyrzucone na śmieci, bez trudu rozłożą się w naturalnym środowisku i nie będą dla niego żadnym zagrożeniem. Również pozyskanie niezbędnego surowca odbywa się zgodnie z zasadami fair trade, co daje pewność że w drewno pozyskano z drzew wycinanych zgodnie z prawem.

Litery puzzle układanka z imieniem dziecka
Zaproszenie świadek

2. Bezpieczeństwo

artykuły z tworzywa sztucznego bardzo często mają nieprzyjemny, wręcz drażniący dla nosa. Drewniane wyroby są go pozbawione. Pachną pięknie naturalnym drewnem, a jeśli są to artykuły kolorowe, to do ich pomalowania wykorzystano lakiery i farby wodne. Pozbawione ftalanów i rozpuszczalników, mają neutralny zapach, zapewniając równe pokryciem drewna kolorem oraz jego wysoką trwałość.

3. Atrakcyjność

produkty z drewna są atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Mile w dotyku, ciepłe, odporne na uszkodzenia mechaniczne podczas upadku, a także wykonane z surowca, który w dalszym ciągu może być łatwo poddawany obróbce. Drewniane zabawki rosną wraz z dziećmi i mogą być przez nie używane niezależnie od wieku dziecka oraz jego płci.

Drzewo życia

4. Lokalny wybór

produkty z drewna wytwarzane są przez lokalne firmy, działające nierzadko w Twoim mieście. Wspierając rodzime biznesy, kupując u nich produkowane z drewna wyroby, pomagasz im przetrwać ten trudny czas. To bardzo odpowiedzialne zachowanie i postawa godna pochwały.

5. Dziesiątki wariantów

dlaczego zabawki z drewna są droższe od plastikowych, jeśli dostęp do surowca jest niemal nieograniczony, a jego obróbka również nie jest skomplikowana? Głównym powodem jest fakt że drewna liściaste, z którego produkujemy zabawki, jest jednym z najdroższych gatunków dostępnych na rynku. Oznacza to, że wykonanie takiego produktu jest drogie z uwagi na materiał i każda sztuka artykułu musi być produkowana osobno, na oddzielne zamówienia. Daje to pewność że zakupiona zabawka lub dekoracje jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Jeżeli szukasz autentycznych wyrobów z drewna, dedykowanych małym i dużym, chłopcom i dziewczynkom, rodzicom i opiekunom, koniecznie zajrzyj do sklepu dekolandia.com.pl, w którym znajdziesz wszystko, co może Cię zainteresować.